T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / AKÇAABAT - Derecik Anadolu Lisesi

TATİL

Bakanlığımızca tedbir amaçlı, 16 Marttan itibaren ilkokul, ortaokul ve liselere ara tatil öne çekilerek  1+1 iki hafta (23 Marttan itibaren uzaktan eğitim yoluyla evden eğitim) tatil kararı verilmiştir Sağlıklı günler dileriz.

 

*Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Açıklamaları:*

 

Nisandaki ara tatil öne alınarak 2 hafta tatil ilan edildi. Öğretmenler de okula gelmeyecek ancak acil durumlarda çağrılma ihtimaline karşı bulundukları şehri terk etmeyeceklerdir. 

ilk 1 hafta öğrenciler dinlenecek.

Uzaktan Öğrenme Sistemi ilk kez uygulanacak ve tatilin 2. Haftası yani 23 Martta uzaktan eğitim başlayacak. Uzaktan Eğitim EBA aracılığı ile yapılacak. 

Her sınıf düzeyinde yeni ders programları hazırlanacak ve yeni Haftalık ders programı en kısa zamanda eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.

Okullar açıldığı zaman gerekirse yüzyüze telafi eğitimleri yapılacak.

Uzaktan eğitim için EBA'ya alternatif televizyon internet vb yöntemler de uygulanacak. 

Ders Programları yarım gün ya da tam gün yapilabilecek. Tüm altyapı hazırlıkları hazır, eba.gov.tr üzerinden duyurulacak. 

YKS ve LGS hazırlıkları EBA üzerinden özel programlarla devam edecek.

EBA'ya ücretsiz erişim sağlanıyor. Tüm veliler ve öğrenciler cep telefonlarına EBA yi indirerek aylık 3 GB'a kadar ücretsiz erişimi sağlamaları gerekiyor.

EBA'da öğretmenler ogrencileri ve sınıfları ile kendi gruplarını oluşturarak öğrencilere ödev gönderebilecek, takibini yaparak derslerini devam ettireceklerdir.

Öğretmenler ve yardımcı personel için de uzaktan mesleki gelişim programları düzenlenecek. 

4440632'den veliler ve öğrenciler süreç hakkında bilgi alabilecekler.

Velilerimizin tavrı çok önemli. Önce kendi sağlığımıza dikkat edeceğiz ve çocuklarımızı kalabalık ortamlardan uzak tutacağız. 

Tatilin 1. Haftası çocuklar dinlenecekler ancak mutlaka okuma becerilerini geliştirecek ve öğretmenlerinin yönlendirmesi ile çocuk edebiyatı ve eserleri okunacak. 

Tüm ayrıntılar ve senaryolar yarından itibaren eba.gov.tr üzerinden açıklanacak. 

Özel okullar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Anaokulu ve Kreşler de tatil olacak.

Uzaktan eğitim bugün için 1 hafta planlanıyor ama virüsün gelişim evresi doğrultusunda uzatma ve öğrencilerin sınavları da dahil olmak üzere tüm senaryolar hazır. Tatil uzayabilir de.

Öğrencilerin öğrenme sürecidir aslolan. Yazılılar daha sonra düşünülür. Bunlarla ilgili A ve B plânlarımızın tamamı hazır.

Tüm bu tedbirler 16 Mart Pazartesi itibariyle başlayacak, dolayısıyla bu haftasonu tum kurslar ve merkezi sınavlar yapılacak.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 13.03.2020 - Güncelleme: 13.03.2020 11:55 - Görüntülenme: 37
  Beğen | 0  kişi beğendi

Etiketler :
TAİLKORONA